Nieestetyczne przebarwienia

Czym są przebarwienia? Jak odróżnić je od pozostałych problemów skórnych? Czy warto się ich pozbyć, a jeśli tak, to gdzie i komu możemy w tym względzie zaufać?

przebarwienia

Pierwsze kroki: dermatolog

 

Zanim podejmiemy bardziej kategoryczne działania, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, czyli specjalistą w zakresie chorób skóry. Na pewno nie należy zaczynać walki z przebarwieniami na własną rękę, za pomocą kupionych gdzieś w Internecie specyfików, lub u podejrzanych kosmetyczek bez stosownych „papierów”. Często zresztą dermatolodzy zatrudnieni są w co lepszych salonach kosmetycznych – wpisując w Google na przykład słowa „usuwanie przebarwień Warszawa” dostaniemy listę czołowych salonów, a na ich stronach można sprawdzić, jakim personelem dysponują i czy zapewniają swym pacjentkom konsultację lekarską.

 

O przebarwieniach

 

Wszystkie przebarwienia, o których tu mowa, są efektem nadmiernej produkcji barwnika – melaniny w skórze właściwej. Mogą powstawać na skutek chorób wątroby, problemów z tarczycą i zmian hormonalnych w organizmie, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, czy stosowania pewnych lekarstw. Czasem bywają też pozostałościami po trądziku. Szczególną, popularna ich odmianą są piegi, które dziedziczymy po przodkach – mówi się w tym przypadku o czynniku genetycznym. Przebarwienia mogą obejmować różne partie skóry.

 

Walka z problemem

 

Jak to usunąć? Wiele kobiet nie może patrzeć na swoje defekty skórne, stąd też od pewnego czasu popularne jest chemiczne i laserowe usuwanie przebarwień. Metoda zależy między innymi od tego, jak są one rozmieszczone. Zmiany mogą bowiem obejmować sam naskórek jak i również skórę właściwą. Przebarwienia powierzchniowe łatwiej jest oczywiście trwale i nieinwazyjnie usunąć. Usuwanie przebarwień w Warszawie jest na przykład możliwe przy użyciu specjalnych kremów wybielających oraz – w bardziej zaawansowanych, trudnych przypadkach – lasera, takiego samego jak te używane do usuwania niechcianych już tatuaży. Ich skupione światło jest silnie pochłaniane przez melanocyty – komórki odpowiedzialne za nadmierną produkcję barwnika, powodując ich trwałe zniszczenie Do usuwania bardziej rozległych lub lekkich przebarwień służy także z powodzeniem zabieg mikrodermabrazji diamentowej

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *