Portal randkowy – instrukcja użytkownika

Poznawanie ludzi w sieci jest nadal modne. Ma to wiele zalet – rzec można, że jest szybkie, łatwe i przyjemne, a do tego tanie. Przynajmniej na etapie początkowym. Nie trzeba kupować biletu, wychodzić z domu, zabierać kogoś na kawę. Wystarczy kliknąć i porozmawiać. Jednak takie podejście do sprawy powoduje też pewne problemy, szczególnie gdy podchodzimy do całej tej sprawy właśnie zbyt lekko.

 

Portale randkowe nie są…

 

Są osoby, które nagminnie mylą różne pojęcia, lub też celowo ignorują narzucone reguły. I tak normalny, ogólnego przeznaczenia portal randkowy jest dla nich miejscem do podrywania kobiet z intencjami wyłącznie seksualnymi i chwilowymi. Mają oni do tego oczywiście prawo, ale i mają od tego specjalne, całkiem inne strony. Portale randkowe, które tu opisuję, mają służyć wyłącznie poznawaniu ludzi na poważnie. Spotykają się tam osoby samotne, które myślą o związku, lub przynajmniej o przyjaźni.

 

Etykieta i netykieta

 

Na każdym portalu społecznościowym obowiązują pewne zasady. Może to zabrzmiał śmiesznie, ale w przypadku rejestracji na nowym portalu randkowym naprawdę warto przeczytać regulamin strony przed kliknięciem na „tak”. Pozwoli nam to uniknąć wielu nieporozumień, a przy okazji – dodatkowych opłat, z których możemy nawet nie zdawać sobie sprawy.

Zaczynając przygodę z randkami w sieci trzeba przede wszystkim nauczyć się poprawnej polszczyzny. Wiele osób będą raziły błędy czy pisanie wszystkiego wielkimi literami, jak również nadmiar wykrzykników i emotikonów. Unikajmy slangu i regionalizmów, chyba że portal wyraźnie na to zezwala. Jeśli ktoś nie chce nawiązywać z nami znajomości, uszanujmy to.

 

Klucz do sukcesu – nasz profil

 

Nie jest żadna tajemnicą, że portale randkowe mają jedną wielka wadę. Nie pozwalają nam widzieć danej osoby na żywo – a wygląd ma dość duże znaczenie – nie jest to moja opinia, ale wyniki badań naukowych. Dlatego też ważne jest, by nasz profil był wzbogacony o zdjęcie – najlepiej w miarę aktualne i nie przesadnie poprawione komputerowo – uświadommy sobie, że w razie spotkania prawda i tak wyjdzie na jaw. Co jeszcze powinniśmy mieć na profilu? Nie wstydźmy się stanu cywilnego i rzeczywistego wieku. Napiszmy tez koniecznie coś o zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu, oraz pracy. Jeśli to możliwe, zaoszczędźmy innymi czas, deklarując nasz stosunek do religii, polityki czy posiadania dzieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *