Makijaż permanentny i jego bezpieczeństwo

Choć technika ta stopniowo „wchodzi pod strzechy”, wiele kobiet nadal obawia się trwałej ingerencji w swój wygląd, jaką jest makijaż permanentny. Czy słusznie? Przekonamy się już za moment, że niekoniecznie, po pierwsze nie jest to coś, co mamy na zawsze, a po drugie, metoda którą tu opisuję jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

 

mak

 

Trwałość i wygląd

 

Tak naprawdę technika makijażu permanentnego jest jest zabiegiem kosmetycznym w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nie ma nic wspólnego z operacjami plastycznymi czy wszczepianiem czegoś pod skórę. To jedynie naniesienie na nią w określonych miejscach pigmentu, który ma symulować zwykły, codzienny makijaż – kreski na oczach i podkreślenie kształtu brwi, wypełnienie i kontur ust. Takie barwniki utrzymują się w skórze średnio przez cztery lata – czasem dłużej, czasem nieco krócej. Po tym czasie trzeba je poprawić, zatem nie ma mowy o „umalowaniu się” tą metodą na całe życie, w jednym kolorze i stylu. Z drugiej strony taki makijaż to oszczędność naszego codziennego czasu na parę lat – w cenie już od 200 -300 złotych wydanych raz na te lata!

 

Bezpieczeństwo

 

Aby zabieg był bezpieczny, makijażystka- kosmetyczka musi mieć ukończone specjalne kursy. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, można ją poprosić o okazanie stosownych certyfikatów. Czasem są one wręcz wyeksponowane na ścianach gabinetu. Osoba taka musi mieć za sobą godziny ćwiczeń i sprawną rękę, oraz oczywiście wiedzę o używanych do makijażu permanentnego przyrządach czy specyfikach. Ważny jest również sprzęt, który musi mieć odpowiednie atesty. Makijaż wykonuje się przy pomocy igieł jednorazowych, otwieranych przy pacjentce, przez co nie ma praktycznie ryzyka zakażenia. Aby wprowadzanie barwnika pod skórę nie bolało, stosuje się też znieczulenie miejscowe.

 

Zalety

 

Jakie są właściwie korzyści płynące z tego wszystkiego, oczywiście poza wygodą na co dzień – nietrudno zauważyć, że makijaż permanentny pozwala nam zaoszczędzić codziennie około pół godziny czasu? Wiele osób podkreśla, że dzięki niemu czuje pewien komfort psychiczny po przebudzeniu – brak rozmazanych kresek, cieni, szminki, dobry wygląd przy partnerze. To także idealne rozwiązanie dla kobiet czynnie uprawiających sport i pragnących jednocześnie wyglądać elegancko. Oraz brak konieczności dbania o symetrię w makijażu oczu – zrobienie idealnie takich samych kresek może być trudne, szczególnie gdy mamy mało czasu lub kiepski wzrok.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *